Foto: Paulien Verlackt - Ringland
We wisten al langer dat de premetro onder de Schelde grondig moest gerenoveerd worden. Dat de tramlijn tussen Linkeroever en Antwerpen-Centraal volgend jaar voor zeven maanden of langer toe zou gaan, is toch even schrikken. Hoe gaan mensen van de stad naar Linkeroever geraken of andersom? Hoe gaat de oude binnenstad voor iedereen bereikbaar blijven? Maar zoals de Nederlandse voetbalfilosoof Johan Cruyff ons al lang geleden duidelijk maakte: "Elk nadeel, heb zijn voordeel."
De eerste vraag is of de tunnels wel degelijk volledig moeten sluiten. Want er liggen twee tramtunnels onder de Schelde en de perrons in metrostation Groenplaats liggen op verschillende niveaus. De werken zouden per koker kunnen uitgevoerd worden, eerst de ene, dan de andere. Zo zouden er tijdens de werken altijd één koker en één perron in station Groenplaats beschikbaar blijven. Een tram met aan elk uiteinde een stuurpost zou dan permanent over en weer kunnen rijden. Uiteraard zou de frequentie ervan laag liggen - wij schatten om de 12 minuten - maar elke extra Scheldekruising verlicht de overlast. Kan een luchtdichte afsluiting, eerst van de ene tunnelkoker, daarna van de andere, het gezondheidsrisico door asbest niet oplossen?
In elk geval is dit een uitgelezen kans om met z’n allen andere vervoermiddelen te gebruiken. En daarmee bedoelen we niét de auto. Want wie wil de fi les door de Kennedytunnel nog erger maken dan ze al zijn? Een modal shift voltrekt zich pas als de alternatieven voor de auto volwaardig zijn. Dat vergt een grondige voorbereiding. Als Modal Shift Coalitie Regio Antwerpen geven wij graag een aantal suggesties om die switch vlot te laten verlopen:
- Laat elke 10 minuten een veer over de Schelde varen, van ’s morgens vroeg tot ’s avonds heel laat.
- Laat vanuit een nieuw treinstation Antwerpen-Linkeroever (ter hoogte van P+R Linkeroever) elk uur vier treinen naar de rechteroever rijden, ofwel naar Antwerpen-Centraal ofwel over het te herwaarderen ringspoor.
- Onderzoek of de extra treinen kunnen vertrekken in Waaslandhaven of in Kallo met stop aan P+R Melsele.
- Laat reizigers met een geldig vervoerbewijs van De Lijn gratis overstappen op alle treinen tussen Sint-Niklaas en zone Antwerpen.
- Laat alle buslijnen uit het Waasland passeren via het nieuwe station Antwerpen-Linkeroever en laat ze tot aan de aanlegsteiger van het veer rijden.
- Zorg voor een buslijn langs de voetgangerstunnel en de aanlegsteiger van het veer op rechteroever, met overstapmogelijkheden op meerdere tramlijnen, bijvoorbeeld aan Sint-Pietersvliet en Zuid.
- Zorg voor een frequente shuttlebus tussen Linkeroever en de Rooseveltplaats, via de Waaslandtunnel. Om veiligheidsreden (slechte staat van Waaslandtunnel) moeten dat best kleinere bussen zijn. Bussen moeten filevrij kunnen invoegen.
- Zorg ervoor dat de liften en de roltrappen in de voetgangers- en de fietstunnel onder de Schelde vlot werken.
- Zorg ervoor dat de tramlus van de Rooseveltplaats naar de Melkmarkt weer in gebruik is.
- Verhoog opnieuw de capaciteit tussen Astrid en Nationale Bank. Laat tram 8 opnieuw doorrijden.
- Zorg voor een maximale frequentie en capaciteit van alle bovengrondse tramlijnen in de binnenstad, en maak alle straten waar deze trams rijden autoluw.
- Onderzoek welke districten geen goede verbinding meer hebben met de Groenplaats en voeg mogelijk nieuwe routes in. Voorbeelden zijn een verbinding van station Luchtbal via de Noorderlaan en het MAS naar Meirbrug of van Opera via de Nationale Bank richting Meirbrug. Overweeg om nu al trams te laten rijden door de tunnel Kerkstraat-Pothoekstraat, zonder stop aan de haltes waar de stations nog niet klaar zijn.
- Zorg voor voldoende flexibiliteit in het tramnet in de binnenstad. Behoud een keerlus op de Groenplaats en zorg voor wissels om van Opera via Nationale Bank naar Harmonie of Berchem-station te kunnen trammen. Die wissels zullen sowieso nodig zijn in een volgende fase wanneer Diamant – Plantin buiten dienst gaat.
- Onderzoek of de Waterbus kan doorvaren tot Temse met een stop in Rupelmonde.
En de gouden tip: voer al deze maatregelen in voor je de tramtunnel onder de Schelde tot aan het centraal station sluit. Hopelijk kunnen we zo de chaos vermijden.
-Modal Shift Coalitie Regio Antwerpen-